Čestitamo vam za nakup in dobrodošli pri Philips Avent! Da bi izkoristili vse prednosti podpore družbe Philips Avent, izdelek registrirajte na www.philips.com/welcome.
Z otroško varuško Philips Avent Premium Connected s tehnologijo SenseIQ lahko vidite nevidno in ste popolnoma pomirjeni. Je preprosta in intuitivna otroška varuška, ki staršem omogoča, da vidijo, slišijo in vedo, da je njihov otrok popolnoma varen, ko so doma ali na poti. Tehnologija SenseIQ staršem omogoča, da ostanejo povezani in s prostoročnim sistemom spremljajo otrokovo spanje in frekvenco dihanja s sprotno sliko dobrega počutja otroka. Prilagojena obvestila in samodejno ustvarjeni dnevniki spanja staršem zagotavljajo hitre in preproste vpoglede ter omogočajo, da razumejo vzorce in cikle spanja otroka.
  1. Starševska enota
  2. Indikator povezave
  3. Indikator eko načina
  4. Lučke za raven zvoka
  5. Indikator stanja baterije
  6. Zaslon
  7. Gumb za potrditev
  8. Mikrofon
  9. Gumb za meni
  10. Krmilni gumb (premikanje po menijih/glasnost/svetlost)
  11. Gumb za pogovor v živo
  12. Gumb za umirjene zvoke
  13. Gumb za vklop/izklop
  14. Zložljiva antena
  15. Gumb za izbiro načina
  16. Vtičnica USB-C
  17. Zvočnik
  18. Prostor za baterije
  19. Otroška enota
  20. Mikrofon
  21. Kamera
  22. Nočna lučka
  23. Gumb za nočno lučko
  24. Gumb za umirjene zvoke
  25. Gumb za vklop/izklop
  26. Lučka za prikaz stanja
  27. Senzor osvetlitve prostora
  28. Infrardeča svetilka
  29. Antena
  30. Vtičnica USB-C
  31. Zvočnik
  32. Temperaturni senzor
  33. Napajalnik (2 x)
  34. Vložek (2 x)
  35. Vijak (2 x)
  36. Sponka
  37. Stenski nosilec
  38. Nosilec 2-v-1 (nosilec za otroško posteljico in stenski nosilec)
Pred uporabo aparata natančno preberite te pomembne informacije in jih shranite za poznejšo uporabo.
Ta elektronska varuška je namenjena pomoči. Ne predstavlja nadomestila za odgovoren in ustrezen nadzor s strani odraslih oseb.
Otroka nikoli ne puščajte samega doma. Poskrbite, da bo vedno nekdo z otrokom in bo nanj pazil ter skrbel za njegove potrebe.
Omejitev odgovornosti
Upoštevajte, da otroško varuško uporabljate na lastno odgovornost. Družba Koninklijke Philips N.V. in njene podružnice niso odgovorne za delovanje in vašo uporabo te otroške varuške in zato ne prevzemajo nikakršne odgovornosti v povezavi z vašo uporabo te otroške varuške.
Otroška varuška Philips Avent Premium Connected ni medicinski pripomoček. Aplikacija Philips Avent Baby Monitor+ ni aplikacija za medicinsko uporabo.
Povezljiva otroška varuška Philips Avent Premium Connected ni v NOBENEM primeru namenjena postavljanju diagnoz, obravnavanju ali zdravljenju katere koli bolezni ali drugih zdravstvenih stanj, ki med drugim vključujejo sindrom nenadne smrti dojenčka, in zato NI medicinski pripomoček. Ta otroška varuška je namenjena samo za domačo uporabo in je povezljiv potrošniški izdelek, zasnovan in namenjen za boljše razumevanje, kako otrok spi, se premika in joka.
Ta izdelek NI namenjen za zaznavanje prekinitev dihanja, motenj dihanja ali drugih zdravstvenih stanj. Ta izdelek NE BO obvestil uporabnika o vseh nepravilnostih v dihanju ali spanju otroka, vzorcih, joku in/ali trenutnem stanju, ki se lahko pojavi.
Povezljiva otroška varuška Philips Avent Premium Connected ne sme biti nadomestek ali zamenjava za nadzor odrasle osebe nad otrokom in ne sme vplivati na odločitev odrasle osebe, da se posvetuje z zdravnikom. Uporabniki naj se posvetujejo z zdravnikom, če so zaskrbljeni glede zdravja otroka, in naj se NIKOLI ne zanašajo samo na odčitke s tega izdelka, ko ugotavljajo stanje otroka ter sprejemajo odločitve o otrokovem zdravju in skrbi zanj.
Vedno upoštevajte uradne varnostne smernice za spanje, zdravje in nego, da zagotovite varnost in dobro počutje otroka.
Nevarnost
  • Elektronske varuške ali njenih delov ne potapljajte v vodo ali katero koli drugo tekočino. Aparata ne postavljajte na mesto, ki je izpostavljeno kapljam ali curkom vode ali katere koli druge tekočine. Ne uporabljajte ga v vlažnih prostorih ali blizu vode.
  • Na elektronsko varuško ne postavljajte predmetov in je ne pokrivajte. Ne blokirajte prezračevalnih odprtin. Namestite jo skladno z navodili proizvajalca.
Opozorilo
  • Dolg kabel. Nevarnost zadušitve!
  • Preden aparat priključite na električno omrežje, preverite, ali na napajalniku označena napetost ustreza napetosti lokalnega električnega omrežja.
  • Ne spreminjajte in ne odrežite nobenega dela napajalnika ali njegovega kabla, ker to lahko povzroči nevarnost.
  • Uporabljajte samo priloženi napajalnik.
  • Če se napajalnik poškoduje, ga morate zamenjati z originalnim nadomestnim delom, da se izognete nevarnosti.
  • Otroška varuška in njena dodatna oprema morata biti zunaj dosega dojenčka in otrok.
  • Ta aparat lahko uporabljajo otroci od 8. leta starosti naprej in osebe z zmanjšanimi fizičnimi ali psihičnimi sposobnostmi ali s pomanjkljivimi izkušnjami in znanjem, če so prejele navodila glede varne uporabe aparata ali jih pri uporabi nadzoruje odgovorna oseba, ki jih opozori na morebitne nevarnosti. Otroci naj se ne igrajo z aparatom. Otroci aparata ne smejo čistiti in vzdrževati brez nadzora.
  • Napajalni kabel ter zlasti vtiče, vtičnice in mesto izstopa iz aparata zaščitite tako, da nanje ne bo mogoče stopiti ali jih stisniti.
  • Elektronsko varuško postavite tako, da njen kabel ne ovira vrat ali prehoda. Če otroško varuško postavite na mizo ali nizko omarico, napajalni kabel ne sme viseti čez rob mize oz. omarice. Kabel ne sme ležati na tleh, kjer se obenj lahko kdo spotakne.
  • Embalaža (kartonska zaščita itd.) ni primerna za igranje, zato jo hranite zunaj dosega otrok.
  • Zaradi preprečitve električnega udara ne odpirajte ohišja otroške ali starševske enote.
Varnostna navodila glede baterij
  • Izdelek uporabljajte samo za predvideni namen. Pred uporabo izdelka, baterij in dodatne opreme natančno preberite te informacije in jih shranite za poznejšo uporabo. Napačna uporaba lahko povzroči nevarnost ali resne telesne poškodbe. Priložena dodatna oprema je lahko pri različnih izdelkih drugačna.
  • Uporabljajte samo originalno Philipsovo dodatno opremo ali potrošni material. Uporabljajte samo odstranljiv *napajalnik serije ASSA105X-050100 (x = B ali E).
  • Izdelek polnite, uporabljajte in shranjujte pri temperaturi med 0  °C in 40  °C.
  • Izdelka in baterije ne postavljajte v bližino ognja in ne izpostavljajte neposredni sončni svetlobi ali visokim temperaturam.
  • Če se izdelek nenavadno močno segreje, ima močan vonj ali spremeni barvo oziroma če polnjenje traja dlje kot običajno, ga nehajte uporabljati in polniti ter se obrnite na družbo Philips.
  • Izdelkov in baterij ne dajajte v mikrovalovno pečico ali na indukcijska kuhališča.
  • Izdelka in baterij ne odpirajte, spreminjajte, luknjajte, poškodujte ali razstavljajte, da se baterije ne bi pregrele ali začele izpuščati strupene ali nevarne snovi. Baterij ne polnite prekomerno ali obratno in ne povzročajte kratkega stika.
  • Če so baterije poškodovane ali puščajo, pazite, da ne pridejo v stik z očmi ali kožo. Če se to zgodi, prizadeto mesto nemudoma izperite z veliko vode in poiščite zdravniško pomoč.
Pozor
  • Aparata ne nameščajte v bližino virov toplote, kot so radiatorji, zračniki, pečice ali drugi aparati (vključno z ojačevalniki), ki proizvajajo toploto.
  • Pri delu z napajalniki, vtiči ali napajalnim kablom poskrbite, da boste imeli roke suhe.
  • Pokrovi vijakov/gumijaste blazinice se lahko snamejo z aparata, zato jih redno pregledujte.
  • Vse obvezne oznake otroške in starševske enote ter napajalnika se nahajajo na dnu otroške in starševske enote ter napajalnika.
  • Pripomoček za stensko namestitev je najprimernejši na otroški posteljici s kvadratno letvico širine 15–32 mm. Ne uporabljajte ga na okroglih letvicah ali mehkih ograjicah.
  • Če ima posteljica vašega otroka okrogel rob, je boljše, da nosilec namestite na steno.
  • Ko se lahko otrok sam povleče navzgor ali kaže znake, da lahko stoji, nosilec za otroško posteljico odstranite s posteljice in ga namestite na steno.
Izjava o skladnosti
Philips Consumer Lifestyle B.V. izjavlja, da je ta izdelek v skladu z bistvenimi zahtevami in drugimi ustreznimi določili Direktive 2014/53/EU. Kopija izjave ES o skladnosti je na voljo na spletni strani www.philips.com/support.
Elektromagnetna polja (EMF)
Ta aparat Philips ustreza vsem upoštevnim standardom in predpisom glede izpostavljenosti elektromagnetnim poljem.
Litij-ionska akumulatorska baterija (2600 mAh)
Vrsta modulacije: IEEE 802.11 b/g/n
Frekvenčni razpon delovanja: 2412–2472 MHz
Največja radiofrekvenčna moč: ≤ 20 dBm e.i.r.p
Poraba energije v načinu izklopa:
Otroška enota: < 0,3 W
Starševska enota: < 0,3 W (< 1 min)
*Napajalnik:
Model: \tASSA105x-050100 (x = E (vtič za EU) / x = B (vtič za ZK))
Vhod: \t~100–240 V, 50/60 Hz, 0,35 A
Izhod: \t5,0 Vdc, 1,0 A, 5,0 W
Povprečni izkoristek pod obremenitvijo: ≥ 73,62 %
Poraba energije brez obremenitve: < 0,1 W
Prenos aplikacije Baby Monitor+
Za popolno izkušnjo in aktivacijo funkcije SenseIQ in funkcije interpretacije joka priporočamo, da pred uporabo otroške varuške prenesete aplikacijo Baby Monitor+.
Z aplikacijo Philips Avent Baby Monitor+ lahko otroka vidite in slišite ter preverite, ali se dobro počuti, od koder koli v svetu tako, da uporabite omrežje Wi-Fi ali mobilni internet.
Preden začnete postopek nastavitve, poskrbite za naslednje:
– Imejte brezžični dostop do interneta (2,4-GHz omrežje Wi-Fi).
– Imejte dober signal omrežja Wi-Fi.
Opomba: Če uporabljate podaljševalnik dometa za Wi-Fi, morata usmerjevalnik in podaljševalnik uporabljati isti SSID (ime omrežja) in zanju morate uporabljati isto geslo. Prepričajte se tudi, da podaljševalnik dometa za Wi-Fi podpira 2,4-GHz omrežje Wi-Fi.
– Imejte pripravljeno geslo za omrežje Wi-Fi. Otroško varuško vedno povežite z varnim omrežjem.
  1. Prenesite aplikacijo. Optično preberite kodo QR ali poiščite aplikacijo z vnosom ključnih besed „Philips Avent Baby Monitor+“ v trgovini App Store ali Google Play.
  2. Zaženite aplikacijo.
  3. Namig: Povežite telefon z internetom prek omrežja Wi-Fi. Uporabo podatkovne povezave lahko mobilni operater dodatno zaračuna glede na vaš naročniški paket.
  4. Ustvarite račun tako, da upoštevate navodila na zaslonu. a V ta namen morate uporabiti delujoč e-poštni naslov, na katerem ste vedno dosegljivi. b Uporabite močno geslo (glejte razdelek „Močna gesla“). c Ko prejmete potrditveno e-poštno sporočilo, upoštevajte navodila iz njega in nadaljujte ustvarjanje računa.

  5. Otroško varuško nastavite tako, da upoštevate navodila v aplikaciji.
Varnost in zasebnost
Omrežna varnost
Aplikacije ne uporabljajte v nezaščitenih omrežjih Wi-Fi. Priporočamo, da otroško varuško uporabljate izključno v omrežjih Fi-Wi, ki so zaščitena s šifriranjem WPA2 ali močnejšim. Aplikacijo lahko uporabljate tudi v mobilnem podatkovnem omrežju svojega telefona (običajno 4G ali 5G).
Javne dostopne točke Wi-Fi, npr. na letališčih ali v hotelih, so priročne, vendar niso varne.
Priporočamo, da otroško varuško uporabljate izključno v omrežjih Fi-Wi, ki so zaščitena s šifriranjem WPA2 ali močnejšim. Priporočamo, da otroške varuške ne uporabljate v omrežjih, ki so zaščitena s šifriranjem WEP.
Opomba: Omrežja Wi-Fi, za katera ni treba vpisati gesla, niso varna.
Močna gesla
Za zaščito vašega omrežja Wi-Fi in računa pred nepooblaščenim dostopom je nujna uporaba gesla. Močnejše kot je, boljšo zaščito omrežja Wi-Fi in uporabniškega računa zagotavlja.
Pravila za močna gesla so naslednja:
  1. Sestavljeno mora biti najmanj iz 8 znakov.
  2. Ne vsebuje imena vas ali vašega otroka, drugih dejanskih imen ali imen blagovnih znamk.
  3. Ne vsebuje celih besed.
  4. Se zelo razlikuje od gesel, ki ste jih že kdaj uporabljali.
  5. Je sestavljeno iz najmanj 3 od 4 vrst naslednjih znakov:
  6. velike črke (A–Ž),
  7. male črke (a–ž),
  8. številski znaki (0–9),
  9. posebni znaki (npr. #$%&).
Varovanje osebnih podatkov
Če želite izbrisati in tako zaščititi svoje osebne podatke, otroško enoto ponastavite na tovarniške nastavitve, in sicer tako, da pritisnete in 10 sekund držite gumb za vklop/izklop, ko je otroška enota vklopljena, potem pa aparat zavrzite. Močno priporočamo, da prekinete povezavo med otroško enoto in aplikacijo Philips Avent Baby Monitor+ tako, da v nastavitvah za otroško enoto v aplikaciji izberete možnost „Prekini povezavo z otroško varuško“.
Če ste lastnik rabljene otroške varuške, svetujemo, da izvedete naslednje korake za ponastavitev otroške enote na tovarniške nastavitve, da zavarujete svoj aparat:
  1. Vklopite otroško enoto.
  2. Ko se barva lučke LED spremeni iz oranžne v zeleno ali belo, pritisnite gumb za vklop/izklop in ga držite več kot 10 sekund, dokler lučka LED ne začne spreminjati barve med zeleno in oranžno; takrat se otroška enota ponastavi na tovarniške nastavitve.
Če otroške varuške ne ponastavite na tovarniške nastavitve, Philips ne bo odgovarjal za delovanje in funkcije aparata, vaša zasebnost pa bi lahko bila ogrožena.
Upravljanje računa
Za skrbnike in gostujoče uporabnike so na voljo različne pravice do dostopa. Kot gostujoče uporabnike lahko povabite sorodnike ali prijatelje in jim dovolite spremljati svojega otroka v njihovih pametnih napravah.
Skrbnik
Gostujoči uporabniki
Spremljanje
Video
Zvok
SenseIQ
Interpretacija joka
Temperatura
Spremljanje v ozadju
Video
Zvok
Spremljanje v ozadju
Obvestilo o alarmih
Zaznava zvoka
Zaznavanje gibanja
Obvestilo, povezano s tehnologijo SenseIQ
Zaznavanje joka
Interpretacija joka
Zaznavanje temperaturnega razpona
/
Funkcije za umirjanje
Nočna svetloba, umirjeni zvoki, uspavanje, pogovor v živo
Snemanje govora
/
Upravljanje računa
Povabilo skrbniškim uporabnikom
Povabilo gostujočim uporabnikom
/
Opomba: Aplikacija Baby Monitor+ podpira dva skrbniška računa, tako da lahko partnerja povabite, da se prijavi kot drugi skrbnik in uporablja iste pravice dostopa. Poverilnic za skrbniški račun ne posredujte nikomur izven svoje ožje družine.
Zagotavljanje varnostnih posodobitev
Varnost programske opreme, uporabljene v izdelku, nenehno spremljamo. Po potrebi bodo varnostne posodobitve na voljo v sklopu posodobitev programske opreme. Posodobitve programske opreme so lahko na voljo tudi zaradi odprave napak in izboljšanja delovanja ali zaradi uvedbe novih funkcij izdelka. Posodobitve so lahko na voljo za vdelano programsko opremo otroške in starševske enote ali v mobilni aplikaciji. Posodobitve se brezžično prenesejo v izdelek brez uporabe posebnih kablov ali opreme.
Philips bo zagotavljal potrebne posodobitve za obdobje vsaj dveh let po dostavi izdelka.
Združljivost
Sistem iOS: potrebna je različica iOS 11.0 ali novejša.
Sistem Android: potrebna je različica Android 6.0 ali novejša.
Opomba: Združljivost se lahko sčasoma spremeni.
Močno priporočamo, da za optimalno izkušnjo spremljanja s funkcijo spremljanja spanja, ki jo omogoča tehnologija SenseIQ, otroško enoto pritrdite na otroško posteljico ali steno z nosilcem 2-v-1. Tako boste kamero namestili na najprimernejšo mesto, ki zagotavlja odličen pogled, pri čemer lahko enostavno in učinkovito spremljate vzorce spanja in dihanja svojega otroka.
Na kateri način želite namestiti enoto?
Najvišji položaj vzmetnice se običajno uporablja za novorojenčke in manjše dojenčke.
Ko je vzmetnica v tem položaju, se priporoča namestitev z nosilcem za otroško posteljico.
Ko se lahko otrok postavi na kolena in kaže znake, da lahko sedi, priporočamo, da položaj vzmetnice znižate. V tem primeru se še vedno priporoča namestitev z nosilcem za otroško posteljico.
Ko se lahko otrok sam povleče navzgor ali kaže znake, da lahko stoji, je najboljše, da položaj vzmetnice znižate na najnižji položaj. Pri nižjih položajih se priporoča, da za vzmetnico uporabite stenski nosilec.
Kaj je treba in česar ne smete storiti?
V območju otroške posteljice in spalnem območju naj ne bo visečih vrtiljakov, igrač ali premičnih luči. Otroška varuška bo delovala najbolje, če bo njen pogled oviralo čim manj predmetov.
Varuška je občutljiva na premikanje, zato se izogibajte uporabi otroških posteljic s funkcijo zibanja ali zibelk.
Izogibajte se namestitvi otroške enote na krajšo stranico otroške posteljice. V tem primeru je pogled na otroka omejen.
Spalne vreče, posteljnina in vzorčasta oblačila so primerni za uporabo z otroško varuško.
Izogibajte se debelim oblačilom in posteljnini, ki so iste barve, ker otroška enota za zaznavanje premikanja uporablja kontrast.
Vzmetnica bi morala biti na zaslonu prikazana kot raven vodoraven pravokotnik. Vzmetnica mora biti na zaslonu čim bolj poravnana.
Otroška enota ali vzmetnica ne sme biti nameščena pod kotom.
Namestitev na otroško posteljico
Opomba: Pri otroških posteljicah z zaobljenimi prečkami uporabite stenski nosilec.
  1. Vzemite nosilec 2-v-1, sponko, napajalnik in otroško enoto.
  2. Za največji učinek namestite otroško enoto sredinsko poravnano na daljši stranici otroške posteljice.
  3. Sponko pritrdite na sredino daljše stranice otroške posteljice tako, da jo spustite na ograjo.
  4. Gumb obrnite v smeri urnega kazalca, da ga pričvrstite na prečko.
  5. Vzemite palici in ju združite, da dobite eno dolgo palico.
  6. Opomba: Ob pričvrstitvi boste zaslišali manjši klik.
  7. Nato vstavite palico v odprtino sponke tako, da najprej vstavite napajalni kabel.
  8. Poravnajte palico v ustrezni položaj glede na pike na palici in sponki ter jo zavrtite za 45° v smeri urnega kazalca, da se zaskoči.
  9. Palica je na dnu teleskopska, tako da jo lahko podaljšate do tal. Napajalni kabel speljite skozi eno od za to predvidenih rež na koncu cevi do električne vtičnice.
  10. Speljite kabel do stičišča tal in stene. Priloženi napajalnik pritrdite na kabel palice in ga priključite v električno vtičnico.
  11. Nato pritrdite otroško enoto na postajo tako, da poravnate zatiča in odprtini na dnu otroške enote in potisnete navzdol.
  12. Potisnite otroško enoto naprej, da se zaskoči, in priključite napajalni kabel USB-C na hrbtni strani otroške enote.
  13. Otroško enoto nagnite rahlo navzgor, navzdol, desno ali levo in se prepričajte, da je vzmetnica v celoti vidna, otrok pa je na sredini. S starševsko enoto ali aplikacijo Baby Monitor+ se prepričajte, da je otroška enota v najboljšem položaju. Prilagodite otroško enoto, da vidite, ali je otroška vzmetnica na zaslonu na sredini in poravnana.
Namestitev na steno
  1. Vzemite nosilec 2-v-1, sponko, napajalnik, vijake in vložka ter šablono za namestitev na steno in otroško enoto.
  2. Stenski nosilec odstranite s sponke tako, da gumb z eno roko zavrtite v smeri urnega kazalca, pri čemer z drugo roko izvlečete nosilec.
  3. Odstranite navojni del tako, da ga odklenete s palcem in ga potisnete navzdol in ven. Ostane vam del, ki se uporabi kot stenski nosilec.
  4. Vzemite šablono za namestitev na steno, z ravnilom pa izmerite 1,1 metra od tal in označite mesti za vijaka. Izvrtajte majhni luknji v steno in vanju potisnite vložka.
  5. Namig: Šablono za namestitev na steno (glejte poglavje „Šablona za namestitev na steno“) najdete na koncu tega uporabniškega priročnika.
  6. Vzemite stenski nosilec in odprtini poravnajte z vložkoma. S priloženima vijakoma trdno pričvrstite stenski nosilec na steno.
  7. Vzemite palici in ju združite, da dobite eno dolgo palico.
  8. Opomba: Ob pričvrstitvi boste zaslišali manjši klik.
  9. Nato vstavite palico v odprtino stenskega nosilca tako, da najprej vstavite napajalni kabel.
  10. Na približno polovici poti palica preneha drseti navzdol in jo je treba vpeti. S pikami na palici in stenskim nosilcem poravnajte palico v ustrezni položaj ter jo zavrtite za 45° v smeri urnega kazalca, da se zaskoči.
  11. Palica je na dnu teleskopska, tako da jo lahko podaljšate do tal. Napajalni kabel speljite skozi eno od za to predvidenih rež na koncu cevi do električne vtičnice.
  12. Speljite kabel do stičišča tal in stene. Priloženi napajalnik pritrdite na kabel palice in ga priključite v električno vtičnico.
  13. Nato pritrdite otroško enoto na postajo tako, da poravnate zatiča in odprtini na dnu otroške enote in potisnete navzdol.
  14. Potisnite otroško enoto naprej, da se zaskoči, in priključite napajalni kabel USB-C na hrbtni strani otroške enote.
  15. Otroško enoto nagnite rahlo navzgor, navzdol, desno ali levo in se prepričajte, da je vzmetnica v celoti vidna, otrok pa je na sredini. S starševsko enoto ali aplikacijo Baby Monitor+ se prepričajte, da je otroška enota v najboljšem položaju. Prilagodite otroško enoto, da vidite, ali je otroška vzmetnica na zaslonu na sredini in poravnana.
Pregled zaslona
1
Indikator napolnjenosti baterije
9
SenseIQ (aktivno)
2
Indikator moči signala
10
Indikator faze spanja
3
Izklop zvoka (vklopljeno)
11
Čas v posteljici
4
Nočna lučka (vklopljena)
12
Povprečna frekvenca dihanja
5
Sobna temperatura
13
Rezultat funkcije interpretacije joka
6
Izbrani umirjeni zvok (vklopljeno)
14
Interpretacija joka (aktivno)
7
Izbrani način za spremljanje za starševsko enoto
15
Funkcija za pogovor v živo (vklopljena)
8
Način zasebnosti (vklopljen)
Polnjenje starševske enote
Starševska enota se napaja z vgrajeno litij-ionsko baterijo.
Za polnjenje starševske enote upoštevajte naslednje korake:
  1. Napajalnik priključite v starševsko enoto in električno vtičnico.
  2. Lučka za prikaz stanja baterije neprekinjeno sveti oranžno, kar pomeni, da se starševska enota polni.
  3. Ko je baterija povsem napolnjena, lučka za prikaz stanja baterije neprekinjeno sveti belo.
Če starševsko enoto polnite 3 ure, jo lahko v eko načinu uporabljate do 12 ur brez napajanja.
Če je starševska enota med polnjenjem vklopljena, polnjenje traja približno enkrat dlje.
Če starševska enota ni priključena na električno napajanje in je baterija skoraj prazna (raven napolnjenosti je nižja od 10 %), lučka za prikaz stanja baterije utripa oranžno ob sočasnem zvočnem opozorilu za nizko raven napolnjenosti baterije.
Če je baterija v starševski enoti prazna, enota pa ni priključena na električno napajanje, se starševska enota izklopi in povezava z otroško enoto prekine.
Namig: Starševska enota naj bo ponoči priključena na električno napajanje, ker vas lahko zvočno opozorilo za nizko raven napolnjenosti baterije, če se baterija izprazni, zbudi.
Namig: Za varčevanje z baterijo izklopite starševsko enoto, ko je ne uporabljate.
Opomba: Baterija se postopoma in zelo počasi prazni, tudi če je starševska enota izklopljena.
Ko lučka za prikaz stanja baterije na starševski enoti neprekinjeno sveti rdeče, ko je enota priključena na električno napajanje, pomeni, da obstaja težava z baterijo in se morate obrniti na center za pomoč uporabnikom v svoji državi.
Seznanjanje otroške in starševske enote
Za zagotavljanje najboljše možne povezave naj bosta otroška enota in usmerjevalnik Wi-Fi v istem prostoru. Debele stene ali druge elektronske naprave lahko motijo signal.
  1. Za vklop otroške enote pritisnite in držite gumb za vklop/izklop približno 1,5 sekunde.
  2. Opomba: Otroška enota se bo samodejno vklopila, ko jo priključite v električno vtičnico.
  3. Ko je otroška enota vklopljena, lučka za prikaz stanja med postopkom zagona za trenutek zasveti oranžno.
  4. Lučka za prikaz stanja bo postala zelena, ko bo otroška enota pripravljena na seznanitev.
  5. Poskrbite, da bosta starševska in otroška enota vsaj 2,5 metra narazen, da preprečite akustične motnje.
  6. Opomba: Če uporabljate brezžični telefon, brezžični video predvajalnik, omrežje Wi-Fi, mikrovalovno pečico ali povezavo Bluetooth na frekvenci 2,4 GHz in pri starševski ali otroški enoti morda zaznate motnje, starševsko enoto odmikajte, dokler motnje ne izginejo.
  7. Za vklop starševske enote pritisnite in držite gumb za vklop/izklop približno 1,5 sekunde.
Vklopi se zaslon, na njem se prikaže Philipsov logotip in indikatorska lučka povezave zasveti rdeče. Starševska enota začne iskati otroško enoto.
Ko sta starševska in otroška enota povezani, lučka povezave na starševski enoti zasveti belo in na indikatorju moči signala se pojavi še ena črtica.
Opomba: Povezava med starševsko in otroško enoto je vzpostavljena v približno 15 sekundah.
Prepričajte se, da je otroška enota vklopljena. Ko je otroška enota izklopljena, se na zaslonu starševske enote prikaže slika, ki označuje, da je otroška enota izven dosega.
Če se povezava ne vzpostavi, lučka povezave zasveti rdeče, starševska enota približno vsakih 25 sekund odda zvočno opozorilo in na zaslonu se prikaže slika, ki označuje, da je otroška enota izven dosega.
Doseg delovanja je do 50 metrov v zaprtih prostorih in 400 metrov na prostem. Doseg delovanja elektronske varuške se razlikuje glede na okolico in dejavnike, ki lahko povzročajo motnje. Mokri ali vlažni materiali lahko povzročijo tako močne motnje, da se doseg zmanjša tudi do 100 %.
Les, mavec, lepenka, steklo (brez kovine, žic ali svinca)
< 30 cm
0-10 %
Opeka, vezane plošče
< 30 cm
5-35 %
Armirani beton
< 30 cm
30-100 %
Kovinske mreže ali drogovi
< 1 cm
90-100 %
Kovinske ali aluminijaste plošče
< 1 cm
100 %
Funkcije v meniju
Otroška varuška Philips Avent Premium Connected, ki je opremljena s šestimi odličnimi funkcijami, staršem omogoča preprosto spremljanje otroka. Te funkcije so:
SenseIQ – uporablja tehnologijo umetne inteligence, s katero zazna spanje in dihe otroka.
Funkcija interpretacije joka – omogoča interpretacijo otrokovega joka, da lahko bolje razumete njegove potrebe.
Funkcija povezave z otroško enoto – omogoča dve možnosti povezave (samodejno in neposredno) otroške in starševske enote, s čimer se zagotovi, da ste vedno povezani z otrokom.
Nočna lučka – zagotavlja nežno mehko svetlobo za pomiritev otroka in ustvarjanje mirnega okolja za spanje.
Funkcija povečave – omogoča povečan prikaz otroške posteljice za boljši pogled na otroka.
Opozorilo za temperaturo – obvesti vas, če je temperatura v otroški sobi previsoka ali prenizka.
Vse funkcije, opisane v naslednjih razdelkih, je mogoče upravljati v meniju starševske enote ali aplikacije.
  1. Pritisnite gumb za meni spodaj desno na starševski enoti, da odprete seznam menijev.
  2. Opomba: Če spet pritisnete gumb za meni, se meni zapre.
  3. Po meniju se lahko pomikate s krmilnim gumbom. Izbrani element menija je vijolično osvetljen.
  4. Opomba: Če ste že v enem od podmenijev in želite preiti v drugo funkcijo menija, s ponovnim pritiskom gumba za meni pojdite v glavni meni.
  5. Opomba: Če ste v meniju in osem sekund ne pritisnete nobenega gumba, se bo zaprl brez shranjevanja nastavitev.
SenseIQ
Otroška varuška Philips Avent Premium Connected s tehnologijo SenseIQ analizira vsak premik in dih, da staršem zagotovi najjasnejši prikaz dobrega počutja otroka. Intuitivna in prostoročna tehnologija SenseIQ zagotavlja sprotne posodobitve stanja dihanja in spanja, tako da so lahko starši mirni, saj vedo, da bodo vedno povezani, njihov otrok pa je popolnoma varen.
Če želite aktivirati SenseIQ, prenesite aplikacijo Baby Monitor+ (glejte poglavje „Prenos aplikacije Baby Monitor+“) in upoštevajte korake v aplikaciji za vklop te funkcije.
  1. Pritisnite gumb za meni spodaj desno na starševski enoti.
  2. Izberite „SenseIQ“ in pritisnite gumb za potrditev, da dostopate do funkcije SenseIQ.
  3. Pritisnite gumb za potrditev, da vklopite ali izklopite funkcijo SenseIQ.
V spodnji vrstici na zaslonu so prikazani faza spanja, čas v posteljici in povprečna frekvenca dihanja.
Interpretacija joka
Storitev interpretacije joka, ki jo zagotavlja tehnologija ZoundreamTM, zagotavlja koristno orodje, ki vam pomaga razbrati pomen različnih vrst otrokovega joka in vam ponudi možno razlago. Vendar je pomembno, da upoštevate, da to orodje ni namenjeno nadomeščanju starševske presoje. Družba Philips ni odgovorna za rezultate funkcije interpretacije. Priporočeno je, da se po potrebi posvetujete z zdravnikom.
Če želite aktivirati funkcijo interpretacije joka, prenesite aplikacijo Baby Monitor+ (glejte poglavje „Prenos aplikacije Baby Monitor+“) in upoštevajte korake v aplikaciji za vklop te funkcije.
Storitev interpretacije joka je na voljo za brezplačno 90-dnevno preizkusno obdobje. Po poteku tega obdobja jo lahko še naprej uporabljate tako, da se naročite na naročniško storitev pri družbi ZoundreamTM. Veljajo pogoji in določila. Uporaba bo izmerjena v dnevih, vsaka dejavnost v dnevu pa se bo štela za cel dan uporabe.
Opomba: Funkcija interpretacije joka deluje samo, ko ima otroška enota vzpostavljeno povezavo z internetom.
  1. Pritisnite gumb za meni spodaj desno na starševski enoti.
  2. Izberite „Interpretacija joka“ in pritisnite gumb za potrditev, da dostopate do funkcije interpretacije joka.
  3. Pritisnite gumb za potrditev, da vklopite ali izklopite funkcijo interpretacije joka.
V spodnji vrstici na zaslonu je prikazan rezultat funkcije interpretacije joka.
Namig: Vse naprave, ki oddajajo zvoke, npr. ventilatorje ali naprave za beli šum, odmaknite od otroške enote, s čimer preprečite motnje mikrofona in natančnosti funkcije.
Povezava z otroško enoto
V tem meniju lahko izberete različne možnosti povezave.
Neposredna: Starševska in otroška enota sta predhodno seznanjeni in se boste neposredno povezali.
Samodejna: neposredni način ali omrežje Wi-Fi: Ta nastavitev optimizira povezavo otroške in starševske enote tako, da samodejno izbere najboljšo povezavo z uporabo neposrednega načina ali omrežja Wi-Fi.
  1. Pritisnite gumb za meni spodaj desno na starševski enoti.
  2. Izberite „Povezava z otroško enoto“ in pritisnite gumb za potrditev, da dostopate do menija za povezavo z otroško enoto.
  3. Za izbiro želene povezave pritisnite zgornji ali spodnji del krmilnega gumba in nato gumb za potrditev.
Nočna lučka
Za vklop funkcije nočne lučke s starševsko enoto upoštevajte naslednja navodila:
  1. Pritisnite gumb za meni spodaj desno na starševski enoti.
  2. Izberite možnost „Nočna lučka“ in pritisnite gumb za potrditev, da odprete funkcijo nočne lučke.
  3. Pritisnite gumb za potrditev, da funkcijo nočne lučke vklopite in izklopite.
Ko je nočna lučka vklopljena, je v vrstici stanja na zaslonu prikazana ikona lučke.
Nočna lučka na otroški enoti se vklopi.
S starševsko enoto lahko nastavite raven svetlosti nočne lučke.
Z levim ali desnim delom krmilnega gumba izberite šibko, srednjo ali močno svetlost.
S starševsko enoto lahko nastavite časovnik nočne lučke.
Z levim ali desnim delom krmilnega gumba izberite želeni čas.
Nočno lučko lahko upravljate tudi z otroško enoto.
  1. Za vklop funkcije pritisnite gumb nočne lučke na otroški enoti.
  2.  Nočna lučka se vklopi.

  3. Za izklop znova pritisnite gumb nočne lučke.
Povečava
  1. Pritisnite gumb za meni spodaj desno na starševski enoti.
  2. Izberite možnost „Povečava“ in pritisnite gumb za potrditev, da dostopate do funkcije povečave.
  3. Za prilagoditev video slike pritisnite gumb za potrditev. S pritiskanjem zgornjega, spodnjega, levega ali desnega dela krmilnega gumba izberite, kateri del slike naj starševska enota prikazuje.
  4. Z gumbom za meni novo nastavitev shranite in izstopite iz menija.
  5. Če želite sliko v starševski enoti pomanjšati, pojdite v meni za povečavo in funkcijo povečave izklopite.
  6. Namig: Za hitri dostop do funkcije povečave pritisnite in držite gumb za potrditev dve sekundi.
Opozorilo za temperaturo
S senzorjem temperature lahko spremljate temperaturo v otroški sobi.
Opomba: Trenutna temperatura v otroški sobi je prikazana v vrstici stanja v starševski enoti.
  1. Pritisnite gumb za meni spodaj desno na starševski enoti.
  2. Izberite „Opozorilo za temperaturo“ in pritisnite gumb za potrditev, da dostopate do funkcije opozorila za temperaturo.
  3. Z gumbom za potrditev lahko temperaturno opozorilo vklopite ali izklopite.
  4. Za spreminjanje največje in najmanjše temperature, pri kateri se sproži opozorilo, izberite želeno temperaturo v meniju za temperaturo.
  5. Namig: Enote za temperaturo lahko preklapljate med stopinjami Celzija (C) ali Fahrenheita (F) tako, da izberete ustrezno možnost enote.
  6. Z levim delom krmilnega gumba novo nastavitev shranite in se vrnite v glavni meni.
    Starševska enota prikaže opozorilo, ko je izmerjena temperatura izven razpona izbranih najmanjših in največjih vrednosti.

Nastavitve
  1. Pritisnite gumb za meni spodaj desno na starševski enoti.
  2. Za dostop do menija z nastavitvami izberite „Nastavitve“ in pritisnite gumb za potrditev.
Spremenite lahko nastavitev jezika starševske enote.
  1. Za dostop do seznama jezikov pritisnite gumb za potrditev.
  2. Za pomikanje po sezamu jezikov pritiskajte zgornji ali spodnji del krmilnega gumba in nato izberite želenega z gumbom za potrditev.
  3. Z gumbom za potrditev novo nastavitev shranite in se vrnite v glavni meni.
Preverite lahko trenutno različico vdelane programske opreme otroške varuške.
  1. S pritiskom gumba za potrditev odprite meni za vdelano programsko opremo.
  2. Na zaslonu se prikaže zadnja različica vdelane programske opreme starševske in otroške enote.
  3. Opomba: Če je na voljo posodobitev vdelane programske opreme, bo nameščena samodejno, vi pa boste prejeli obvestilo.
Oranžna
Neprekinjeno sveti oranžno: otroška enota se zaganja.
Utripa oranžno: otroška enota nadgrajuje vdelano programsko opremo. Med posodobitvijo je ne izklapljajte.
Opomba: Otroška enota se med nadgradnjo vdelane programske opreme lahko znova zažene.
Zelena
Neprekinjeno sveti zeleno: otroška enota je pripravljena na povezavo s starševsko enoto.
Bela
Neprekinjeno sveti belo: otroška enota je pripravljena na povezavo s starševsko enoto in aplikacijo.
Utripa belo: otroška enota išče domače omrežje.
Rdeča (samo pri nastavitvi)
Neprekinjeno sveti rdeče: otroška varuška ne more vzpostaviti povezave z internetom.
Utripa rdeče: vnesli ste napačen SSID ali geslo.
Vijoličasta
Neprekinjeno sveti vijoličasto: vklopljeno je pretakanje videa v živo za enega ali več uporabnikov aplikacije.
Modra
Neprekinjeno sveti modro: aktiviran je način zasebnosti.
Glasnost zvočnika starševske enote lahko prilagodite na želeno raven.
  1. Glasnost prilagodite z zgornjim ali spodnjim delom krmilnega gumba.
  2. Vrstica glasnosti na zaslonu prikazuje izbrano glasnost.
  3. Opomba: Če je nastavljena visoka raven glasnosti, starševska enota porabi več električne energije.
  4. Opomba: Ko je vrstica za glasnost na najnižji ravni, je zvok izklopljen. Starševska enota v vrstici stanja prikazuje ikono za izklopljen zvok in pošilja samo opozorila in video.
Svetlost zaslona starševske enote lahko prilagodite na želeno raven.
  1. S pritiskanjem levega ali desnega dela krmilnega gumba prilagodite svetlost zaslona starševske enote.
  2. Vrstica svetlosti na zaslonu prikazuje izbrano svetlost zaslona.
  3. Opomba: Ob močnejši svetlosti starševska enota porabi več energije.
Starševska enota nenehno spremlja raven zvoka v otroški sobi. Lučke za raven zvoka na starševski enoti vizualno opozorijo na vsakršen zvok v otroški sobi.
Če zvok ni zaznan, lučke za raven zvoka ne svetijo.
Ko otroška enota zazna zvok, na starševski enoti zasveti ena ali več lučk za raven zvoka v beli barvi. Število lučk, ki zasveti, je odvisno od glasnosti zaznanega zvoka.
Otroška varuška ima tri načine delovanja, s katerimi lahko izberete način spremljanja otroka: video, zvočni in eko.
Od ravni občutljivosti otroške enote je odvisno, kaj slišite s starševsko enoto. Če je občutljivost nastavljena previsoko, boste slišali številne zvoke, tudi tihe zvoke iz ozadja. Če je občutljivost nastavljena prenizko, boste slišali le glasnejše zvoke.
Ko je otroška varuška vklopljena, pritisnite gumb za način zgoraj levo na starševski enoti, nato s pritiskanjem zgornjega ali spodnjega dela krmilnega gumba preklapljajte med različnimi načini in z gumbom za potrditev izberite želeni način.
S pritiskom na levi ali desni del krmilnega gumba lahko izberete različne ravni občutljivosti posameznih načinov.
Na zaslonu se prikaže izbrani način.
Izbrani način je naveden tudi v vrstici stanja.
Ob vklopu aparata je aktiven način, ki ste ga nazadnje uporabljali.
Če se vaš otrok tiho oglaša, morate občutljivost otroške enote s starševsko enoto nastaviti na visoko raven.
Glasnejši kot je vaš otrok, manjšo občutljivost lahko s starševsko enoto nastavite.
Opomba: V video in zvočnem načinu se zvok sliši neprekinjeno, ko je nastavljena najvišja raven občutljivosti. Sicer se tišji zvoki ne predvajajo.
Namig: Stopnjo občutljivosti lahko prilagajate, tako da boste otroka vedno slišali brez motenj zaradi drugih zvokov. Ko je v ozadju veliko hrupa, zmanjšajte občutljivost, tako da ga s starševsko enoto ne bo slišati.
Novo nastavitev shranite z gumbom za potrditev.
Video način
  1. Pritisnite gumb za način zgoraj levo na starševski enoti.
  2. Z gumbom za potrditev izberite video način.
Ko je aktiviran video način, je zaslon stalno vklopljen.
Opomba: Če želite neprekinjeno predvajanje zvoka s starševsko enoto, nastavite najvišjo raven občutljivosti.
Zvočni način
  1. Pritisnite gumb za način zgoraj levo na starševski enoti.
  2. Preklopite v zvočni način s pritiskom spodnjega dela krmilnega gumba.
  3. Z gumbom za potrditev izberite zvočni način.
Ko vklopite zvočni način, se zaslon starševske enote izklopi.
Opomba: Ko je zaslon izklopljen, vrstice stanja ni videti.
Opomba: Lučka povezave bele barve pomeni, da je starševska enota še vedno vklopljena in povezana z otroško enoto.
Opomba: Ko občutljivost ni nastavljena na najvišjo raven, se tišji zvoki ne predvajajo.
Opomba: Če želite neprekinjeno predvajanje zvoka s starševsko enoto, nastavite najvišjo raven občutljivosti. Dodatne informacije so na voljo v poglavju „Načini delovanja in občutljivost“.
Če se vaš otrok oglasi, lučke za raven zvoka zasvetijo in zvok, ki ga otroška enota zazna, se prenese v starševsko enoto. Če zvok ni zaznan, lučke za raven zvoka ne svetijo.
Eko način
  1. Pritisnite gumb za način zgoraj levo na starševski enoti.
  2. Za preklop v eko način pritisnite spodnji del krmilnega gumba.
  3. Z gumbom za potrditev izberite eko način.
  4. Opomba: Ko je zaslon vklopljen, bo v vrstici stanja prikazan izbrani način. Ko je zaslon izklopljen, vrstice stanja ni videti.
Če 20 sekund ni zaznanega nobenega zvoka, se zaslon in lučke za raven zvoka izklopijo. Lučka eko načina zasveti belo, kar pomeni, da je starševska enota še vedno vklopljena in aktivna v eko načinu.
Ko otroška enota zazna zvok, se zaslon in lučka za raven zvoka na starševski enoti takoj vklopita. Video in zvoki se pošljejo starševski enoti in lučke za raven zvoka zasvetijo belo.
Če zvok ni zaznan, lučke za raven zvoka ne svetijo.
Opomba: Najnižjo glasnost zvoka, potrebno za vklop zvoka in zaslona, določa nastavitev občutljivosti.
Način zasebnosti
  1. Pritisnite gumb za način zgoraj levo na starševski enoti.
  2. Za preklop v način zasebnosti pritisnite spodnji del krmilnega gumba.
  3. Pritisnite gumb za potrditev, da aktivirate način zasebnosti.
Ob aktiviranem načinu zasebnosti:
  1. Otroka še vedno lahko spremljate s starševsko enoto.
  2. Opomba: Ko je zaslon vklopljen, je v vrstici stanja prikazan indikator načina zasebnosti. Ko je zaslon izklopljen, vrstice stanja ni videti.
  3. Otroka ne morete spremljati v aplikaciji.
  4. Opomba: Lučka za prikaz stanja na otroški enoti postane modra. Prejeli boste potisno obvestilo v aplikaciji.
  5. Opomba: Ko boste otroka poskusili spremljati prek aplikacije, bo prikazano, da je otroška enota v načinu zasebnosti.
Za aktivacijo s starševsko enoto upoštevajte spodnja navodila:
  1. Pritisnite gumb za umirjene zvoke na starševski enoti, da se odpre meni.
  2. Opomba: Če gumb pritisnete, ko je meni že odprt, se zapre.
  3. S pritiskanjem spodnjega dela krmilnega gumba se pomaknite navzdol na element menija „Izberi zvok“ in s pritiskom gumba za potrditev odprite seznam umirjenih zvokov.
  4. Po seznamu se lahko premikate s pritiskanjem zgornjega ali spodnjega dela krmilnega gumba.
  5. S pritiskom gumba za potrditev lahko izberete ali prekličete izbiro posnetka, ki ga želite predvajati. Izberete lahko tudi „Vse uspavanke“ za predvajanje prvih petih uspavank.
  6. Za predvajanje izbranega zvoka pojdite na možnost „Predvajaj“ in pritisnite gumb za potrditev. Za zaustavitev predvajanja znova pritisnite gumb za potrditev. V vrstici stanja v starševski enoti je prikazano ime predvajanega zvoka.

  7. Namig: Izbrani zvok lahko začnete predvajati ali ustavite njegovo predvajanje tudi z daljšim pritiskom gumba za umirjene zvoke.
Raven glasnosti zvokov ali uspavank lahko nastavite s starševsko enoto.
Glasnost izberite s pritiskanjem levega ali desnega dela krmilnega gumba.
Določite lahko tudi trajanje predvajanja umirjenega zvoka. To storite s starševsko enoto.
Z levim ali desnim delom krmilnega gumba izberite želeni čas.
Če želite aktivirati funkcijo umirjenih zvokov z otroško enoto, na njej pritisnite gumb za umirjene zvoke.
Neprekinjeno in skladno z zadnjo nastavitvijo časovnika se začne predvajati zvok, ki ste ga nazadnje izbrali s starševsko enoto.
Če želite ustaviti predvajanje umirjenih zvokov z otroško enoto, na njej znova pritisnite gumb za umirjene zvoke.
Z otrokom se lahko pogovarjate z uporabo gumba za pogovor v živo na starševski enoti.
  1. Na starševski enoti pritisnite gumb za pogovor v živo.
  2. Na zaslonu starševske enote se prikaže ikona za pogovor v živo, ki označuje aktivno povezavo. Z razdalje 15–30 cm razločno govorite v mikrofon na sprednji strani starševske enote.
  3.  Otrok sliši, kar govorite v starševsko enoto. Hkrati tudi vi slišite vse njegove zvoke.

  4. Ko se želite nehati pogovarjati, znova pritisnite gumb za pogovor v živo.
  5. Opomba: Ko končate uporabo funkcije za pogovor v živo, jo izklopite, da preprečite nepričakovane zvoke iz otroške enote.
Opozorilo: Starševske in otroške enote ter napajalnikov ne potapljajte v vodo in jih ne čistite pod tekočo vodo.
Opozorilo: Ne uporabljajte čistilnih razpršil ali tekočih čistil.
  1. Otroško enoto izklopite ter napajalnik odklopite iz nje in električne vtičnice.
  2. Otroško enoto očistite s suho krpo.
  3. Opomba: Prstni odtisi ali umazanija na objektivu otroške enote lahko vplivajo na delovanje kamere. Objektiva se ne dotikajte s prsti.
  4. Starševsko enoto izklopite ter napajalnik odklopite iz nje in električne vtičnice.
  5. Starševsko enoto očistite s suho krpo.
  6. Napajalnike čistite s suho krpo.
Če otroške varuške ne boste uporabljali dlje časa, starševsko in otroško enoto ter napajalnike shranite na hladnem in suhem mestu.
Za optimizacijo življenjske dobe baterije med daljšimi obdobji nedelovanja ali shranjevanja se priporoča, da starševsko enoto pred izklopom napolnite na 50 %.
Dodatno opremo ali rezervne dele lahko kupite na www.philips.com/parts-and-accessories ali pri Philipsovem prodajalcu. Lahko se tudi obrnete na Philipsov center za pomoč uporabnikom v svoji državi (podatki za stik so na mednarodnem garancijskem listu).
  • Ta simbol pomeni, da električnih izdelkov in baterij ni dovoljeno odlagati skupaj z običajnimi gospodinjskimi odpadki.
  • Upoštevajte predpise svoje države za ločeno zbiranje električnih izdelkov in baterij.
Vgrajeno akumulatorsko baterijo lahko odstrani samo usposobljeni strokovnjak, ko aparat zavržete. Pred odstranjevanjem baterije se prepričajte, da je aparat izključen iz zidne vtičnice in je baterija popolnoma prazna.
Pri ravnanju z orodjem ob odpiranju aparata in odlaganju akumulatorske baterije upoštevajte vse potrebne varnostne ukrepe.
Ko ravnate z baterijami, pazite, da bodo vaše roke, izdelek in baterije suhi.
Pazite, da priključne sponke baterij ne pridejo v stik s kovinskimi predmeti (npr. kovanci, sponkami za lase, prstani), da ne pride do nenamernega kratkega stika. Baterij ne ovijajte v aluminijasto folijo. Preden baterijo zavržete, zlepite njene kontakte ali jo dajte v plastično vrečko.
Postopek:
  1. S kovancem odklenite pokrov predala z baterijami na hrbtni strani starševske enote.
  2. Odstranite 2 gumijasti nožici na dnu starševske enote.
  3. Odstranite 2 vijaka, ki sta zdaj vidna na dnu starševske enote.
  4. Prostor z baterijami povlecite proč od starševske enote.
  5. Odstranite baterijo.
Če v vaši državi ni vzpostavljen sistem za zbiranje/recikliranje elektronskih izdelkov, okolje lahko zaščitite tako, da preden odvržete izdelek, odstranite in reciklirate baterijo.
Za vso podporo za izdelek, podatke o porabi energije in izjavo o skladnosti za EU obiščite www.philips.com/support.
To poglavje vsebuje povzetek najpogostejših težav, ki se lahko pojavijo pri uporabi aparata. Če težave ne morete odpraviti s spodnjimi nasveti, na strani www.philips.com/support poiščite seznam pogostih vprašanj ali se obrnite na center za pomoč uporabnikom v svoji državi.
Težava
Rešitev
Zakaj ne morem povezati starševske enote z drugimi otroškimi enotami Philips Avent?
Starševska enota otroške varuške Philips Avent Premium Connected se lahko poveže samo z otroško enoto iz istega kompleta.
Če želite uporabljati druge otroške varuške Philips Avent (SCD641, SCD643, SCD921, SCD923), jih lahko dodate v aplikaciji Philips Avent Baby Monitor+.
Zakaj se starševska enota ne polni, ko jo priključim?
Morda je poškodovan napajalnik.
Preverite, ali je težava odpravljena, ko uporabite drug napajalnik, priložen v kompletu. Če se napajalnik poškoduje, ga morate vedno zamenjati z originalnim, da preprečite nevarnosti (glejte poglavje „Naročanje dodatne opreme“).
Morda baterija ne deluje pravilno.
Preverite lučko za prikaz stanja baterije na starševski enoti. Če neprekinjeno sveti rdeče, se obrnite na center za pomoč uporabnikom v svoji državi.
Zakaj se starševska enota včasih polni dlje kot 3 ure?
Morda je temperatura med polnjenjem presegla dovoljeno mejo, kar lahko izklopi polnilno vezje kot varnostni mehanizem. Za nadaljevanje polnjenja premaknite polnilno postajo stran od virov toplote, kot so radiatorji, toplotni registri, štedilniki ali druge naprave (vključno z ojačevalniki), ki proizvajajo toploto.
Mogoče ne uporabljate pravega napajalnika. Če vidite ikono na desni, pomeni, da je zaznan napačen napajalnik. Vedno uporabljajte priloženi napajalnik, da se bo aparat kar najbolje polnil.
Zakaj je doseg delovanja elektronske varuške bistveno krajši od navedenega v tem uporabniškem priročniku?
Navedeni doseg delovanja med starševsko in otroško enoto je do 400 metrov, kar velja samo na prostem, ko med enotama ni nobenih ovir. Glede na okolico in morebitne druge moteče dejavnike je lahko doseg delovanja manjši.
V zaprtih prostorih je doseg največ 50 metrov, to pa je omejeno tudi s številom in vrsto sten in/ali stropov med starševsko in otroško enoto.
Zakaj ne morem vzpostaviti povezave med starševsko in otroško enoto? Zakaj se povezava občasno izgubi? Zakaj se zvok prekinja?
Otroška in starševska enota se verjetno nahajata blizu zunanje meje dosega delovanja oz. se pojavljajo motnje zaradi drugih brezžičnih naprav, ki delujejo s frekvenco 2,4 GHz.
Poskusite ju postaviti na drugo mesto, zmanjšajte razdaljo med enotama ali izklopite ostale brezžične naprave, ki uporabljajo frekvenco 2,4 GHz (prenosniki, mobilni telefoni, mikrovalovne pečice itd.).
Povezava usmerjevalnika otroške enote morda ni močna ali stabilna.
Preverite moč signala usmerjevalnika otroške enote v aplikaciji Baby Monitor+. Če je signal slab, poskusite usmerjevalnik približati otroški enoti ali uporabite podaljševalnik dometa za Wi-Fi, s katerim zagotovite močno in stabilno povezavo za optimalno delovanje.
Zakaj se aplikacija/starševska enota prehitro odzove na druge zvoke in ne na zvoke mojega otroka?
Morda je nastavljena previsoka raven občutljivosti. Če se otrok tiho oglaša, mora biti nastavitev občutljivosti večja. Vendar v hrupnejših otroških sobah raje nastavite nižjo raven občutljivosti. Občutljivost otroške varuške je mogoče spreminjati v meniju starševske enote.
Zakaj ne slišim zvoka iz starševske enote? Zakaj starševska enota ne oddaja zvokov?
Zvok starševske enote je morda izklopljen. Z zgornjim delom krmilnega gumba vklopite zvok in prilagodite glasnost.
Zvok v aplikaciji je morda izklopljen. Z dotikom ikone za izklop zvoka na video zaslonu vklopite zvok.
Nastavljena je premajhna občutljivost. Povečajte občutljivost v meniju starševske enote ali aplikaciji na višjo raven.
Otroška enota je morda predaleč od otroka. Za optimalno zaznavanje zvoka otroška enota ne sme biti od otroka oddaljena več kot 1,5 metra.
Zakaj pri starševski enoti prihaja do motenj? Zakaj video med predvajanjem v starševski enoti migeta? Zakaj starševska enota brni?
Motnje se lahko pojavijo, ko je starševska enota izven dosega otroške enote. Če je preveč sten ali stropov med starševsko in otroško enoto ali če so vklopljene druge 2,4-GHz brezžične naprave (npr. mikrovalovne pečice, usmerjevalniki Wi-Fi).
Starševsko enoto postavite na drugo mesto, bližje otroški enoti oz. izklopite druge brezžične naprave.
Zakaj ni na voljo analize dihanja in premikanja?
Morda niste aktivirali/vklopili funkcije SenseIQ.
V telefon prenesite aplikacijo Philips Avent Baby Monitor+ (glejte poglavje „Prenos aplikacije Baby Monitor+“) in nato aktivirajte/vklopite funkcijo SenseIQ v meniju starševske enote ali aplikacije.
Otroška enota morda ni pravilno nastavljena.
Če se želite prepričati, da je vse ustrezno nameščeno in v ustreznem položaju, lahko opravite postopek preverjanja položaja, ki je opisan v razdelku „Vadnice in nasveti“ menija „Pomoč in podpora“ v aplikaciji. Z dokončanjem postopka preverjanja položaja bi se moralo omogočiti delovanje funkcije SenseIQ brez motenj, ko jo omogočite.
Ne uporabljajte enobarvne odeje ali spalne vreče ter za boljšo vidljivost uporabite vzorčaste odeje ali otroška oblačila. Zagotovite kontrast med otrokovo odejo/spalno vrečo in prevleko za vzmetnico.
Otroška enota je morda predaleč od otroka.
Ko uporabljate nosilec za otroško posteljico, ga namestite na daljšo stranico posteljice. Če pa uporabljate stenski nosilec, zagotovite, da razdalja med otroško posteljico in otroško enoto ni prevelika. S tem boste zagotovili, da jasno vidite celotno območje otroške vzmetnice in da lahko učinkovito spremljate otroka.
Funkcija interpretacije joka ne deluje, kaj naj storim?
Povezava Wi-Fi je morda slaba ali ni stabilna.
Preverite moč signala Wi-Fi na strani z nastavitvami aplikacije – signal je delujoč, ko je prikazana možnost „Odlično“ ali „Dobro“.
Povezava z otroško enoto morda ni dobra.
Preverite, ali je otroška enota ustrezno povezana s starševsko enoto ali aplikacijo.
Otroško enoto morate namestiti dovolj blizu otroka, da se zazna otrokov jok in čim bolj zmanjšajo motnje zaradi hrupa v okolju.
Naročnina je morda potekla.
Storitev interpretacije joka je na voljo za brezplačno 90-dnevno preizkusno obdobje. Če jo želite uporabljati po poteku tega obdobja, se morate naročiti na plačljivo naročniško storitev pri družbi ZoundreamTM.
Morda je preveč šumov v okolju.
Otroške enote ne postavljajte v bližini glasnih virov, kot so televizije ali naprave, ki proizvajajo zvoke in vibracije, npr. pametni telefoni v načinu vibriranja. Ti šumi lahko motijo možnost aparata, da natančno zazna in interpretira otrokov jok.
Težava
Rešitev
Ne morem se povezati z otroško varuško. Vedno znova se na zaslonu pojavi sporočilo o napaki v povezavi. Kaj je vzrok?
Poskrbite, da vaša pametna naprava uporablja isto omrežje Wi-Fi, s katerim želite povezavi otroško varuško.
Preverite lučko za prikaz stanja na otroški enoti. Če utripa rdeče, je vneseno geslo za Wi-Fi napačno. Znova zaženite postopek nastavitve. Znova vnesite geslo za Wi-Fi in se prepričajte, da je pravilno.
Morda SSID (ime omrežja) ali geslo usmerjevalnika vsebuje posebne simbole. Če jih, ustrezno spremenite ime SSID usmerjevalnika ali geslo.
Če lučka za prikaz stanja začne neprekinjeno svetiti rdeče, medtem ko skušate vzpostaviti povezavo, se je otroška varuška uspešno povezala z usmerjevalnikom, vendar ni povezave s internetom. V tem primeru preverite, ali imate dostop do 2,4 GHz-omrežja Wi-Fi z drugimi aplikacijami, npr. YouTube, Facebook itd. Če se tudi druge aplikacije ne odzivajo, preverite, ali imate dostop do interneta. Če je dostop do interneta na voljo, je morda strežnik trenutno nedostopen. V tem primeru poskusite znova nastaviti pozneje.
Morda skušate otroško varuško povezati s 5-GHz omrežjem.
Preverite, ali ste izbrali SSID omrežja, ki podpira frekvenco 2,4 GHz.
Otroška varuška ne more prebrati kode QR v pametni napravi. Kaj naj naredim?
Kodo QR držite približno 20 cm/7,8 palca stran od objektiva otroške varuške. S premikanjem pametne naprave rahlo gor, dol, levo in desno poskrbite, da bo koda QR neposredno pred objektivom otroške varuške. Pametno napravo lahko zaradi ustrezne izostritve tudi približate ali oddaljite od objektiva otroške varuške. Poskrbite, da bo v prostoru dovolj svetlobe, vendar ne preveč. Ko otroška varuška prebere kodo QR, boste zaslišali potrditveni zvok in lučka za prikaz stanja na otroški enoti bo postala bela.
Morda z roko zakrivate del kode QR. Aparat držite tako, da z roko ne zakrivate kode QR.
Pogosto izgubim povezavo z aplikacijo. Kaj je vzrok?
Če lučka za prikaz stanja na sprednji strani otroške varuške neprekinjeno sveti belo in se povezava hkrati prekinja, je težava lahko z internetno povezavo vašega usmerjevalnika, pametnega telefona ali otroške varuške. Preverite signal Wi-Fi v pametnem telefonu ali hitrost povezave 4G oz. 5G z ogledom filma, npr. v aplikaciji YouTube. Ali ponastavite usmerjevalnik Wi-Fi.
Zakaj v aplikaciji ni mogoče pretakanje videa v živo?
Preverite moč signala Wi-Fi na strani z nastavitvami aplikacije – signal je delujoč, ko je prikazana možnost „Odlično“ ali „Dobro“.
Morda vašega otroka spremljajo že tri osebe. Aplikacija omogoča spremljanje otroka največ trem osebam hkrati. Če imate skrbniške pravice, lahko odstranite dostop za eno od teh oseb in otroka spremljate sami.
Morda je vklopljen način zasebnosti, ki začasno prekine povezavo z otroško enoto. Način zasebnosti lahko izklopite v starševski enoti (glejte poglavje „Način zasebnosti“).
Zakaj vidim črno-belo sliko namesto barvne?
Otroška varuška se je preklopila v način za nočno vidljivost, ker je v prostoru, kamor je postavljena, tema.
Če je v prostoru dovolj svetlo, je senzor svetlobe na otroški varuški prekrit ali umazan. Poskrbite, da je senzor povsem izpostavljen svetlobi v prostoru.
Zakaj me aplikacija ne obvesti, da otrok joče?
Preverite moč signala Wi-Fi na strani z nastavitvami aplikacije – signal je delujoč, ko je prikazana možnost „Odlično“ ali „Dobro“.
Prag zvoka za opozorilo je morda nastavljen prenizko. V tem primeru vas bo aplikacija obvestila samo, ko je otrok zelo glasen. Odprite nastavitve aplikacije in nastavite višji prag zvoka tako, da vam aplikacija prej pošlje obvestilo.
Morda ste izklopili zvok pametne naprave. Vklopite zvok.
Preverite, ali ste v nastavitvah aplikacije aktivirali funkcijo za obvestila.
Preverite, ali ste v nastavitvah pametne naprave aktivirali funkcijo za obvestila.
Preverite, ali imate kot gost pravico za gledanje. Funkcija za obveščanje je za gostujoče uporabnike izklopljena.
Zakaj se s partnerjem ne moreva hkrati povezati z otroško varuško?
Sekundarnemu skrbniškemu uporabniku ni treba znova opraviti istega postopka povezovanja, svojemu partnerju morate le poslati povabilo kot skrbniškemu uporabniku v aplikaciji.
Če ne želite, da bi partner imel poln dostop, ga povabite, naj se prijavi kot gostujoči uporabnik. Pravice do dostopa za gostujoče uporabnike so omejene. Podrobnosti so na voljo v poglavju „Upravljanje računov“.
Zakaj se ne morem pogovarjati z otroško enoto, ko v aplikaciji pritisnem gumb za pogovor v živo?
Morda je funkcija za pogovor v živo aktivna prek starševske enote ali v aplikaciji vašega partnerja.
Starševska enota ima prednost pri uporabi funkcije za pogovor v živo.
Že imam vlogo gostujočega uporabnika, zakaj ni mogoče pretakanje videa v živo?
Morda je skrbnik začasno vklopil način zasebnosti. O tem se verjetno prejeli obvestilo.
Otroška varuška je morda brez povezave. Za prejemanje obvestil o prekinjeni povezavi z otroško varuško v prihodnje vklopite obvestila aplikacije v meniju z nastavitvami.
Mora biti aplikacija odprta, če želim otroka spremljati?
Ne, aplikacija lahko otroka spremlja v ozadju, medtem ko počnete druge stvari.
Vklopite spremljanje v ozadju v meniju z nastavitvami spremljanja in videa v nastavitvah aplikacije Baby Monitor, delovanje aplikacije pa postavite v ozadje tako, da zaklenete pametni telefon ali odprete začetni zaslon pametnega telefona. Zvoke otroka boste lahko slišali, tudi če aplikacija ni odprta. Še vedno lahko prejemate potisna obvestila.
Zakaj ne slišim zvoka iz več otroških enot/kamer?
Več pretakanj v živo si lahko ogledate v formatu razdeljenega zaslona na strani za predogled v aplikaciji, vendar lahko slišite zvok le iz izbrane otroške enote/kamere.
Je otroška varuška varna pred vdori?
Izvajamo vse možne ukrepe za preprečevanje vdorov in zagotavljanje najvišje ravni varnosti. To vključuje izdajanje varnostnih posodobitev, kot je primerno za vzdrževanje naših standardov. Poskrbite za uporabo najnovejše različice aplikacije in vdelane programske opreme otroške varuške. Če pametno napravo izgubite, otroško varuško ponastavite na tovarniške nastavitve, s čimer boste prekinili vse povezave do nje. V aplikacijo se lahko prijavite tudi z drugimi pametnimi napravami in izbrišete svoj račun. Če ste edini skrbnik, se v tem primeru prekine povezava tudi med otroško varuško in vsemi gostujočimi uporabniki.
Izgubil/-a sem telefon. Kako lahko preprečim, da bi neznanci opazovali mojega otroka?
V aplikacijo se prijavite z drugo pametno napravo in izbrišite svoj uporabniški račun. Če ste edini skrbnik, se v tem primeru prekine tudi povezava med vsemi gostujočimi uporabniki aplikacije in otroško varuško. Otroško varuško lahko tudi ponastavite na tovarniške nastavitve in tako prekinete vse povezave z izgubljeno napravo. Za ponastavitev na tovarniške nastavitve pridržite gumb za vklop/izklop na otroški enoti za 10 sekund.
Zakaj ne prejemam obvestil o nadgradnjah programske opreme aplikacije ali otroške varuške?
Morda ste v trgovini App Store ali Play nastavili ročno izvajanje posodobitev aplikacije. Če se želite prepričati, da uporabljate najnovejšo različico, redno preverjajte, ali so na voljo posodobitve. Če je posodobitev na voljo, vam bo trgovina App Store ali Play poslala poziv, da jo namestite.
Navodila za tiskanje:To stran natisnite v velikosti 100 % in jo uporabite kot predlogo za označitev položaja odprtin, v katere boste privili vijake ob stenski namestitvi aparata.

Našo stran si lahko najbolje ogledate z najnovejšo različico brskalnika Microsoft Edge, Google Chrome ali Firefox.